Dantų tiesinimas

Nuo gimimo turite netiesius dantis ir neteisingą sąkandį? Turite tarpus tarp dantų, o gal jie susigrūdę? Dėl prarastų dantų likę dantys išsikraipė? Ortodontinio gydymo dėka galite vėl turėti tiesius dantis ir taisyklingą sąkandį.

Kas yra ortodontinis gydymas?

Ortodontinis gydymas tai kreivų dantų tiesinimas ir netaisyklingo sąkandžio atstatymas, naudojant breketus arba tiesinimo kapas.  Dantų tiesinimą atlieka gydytojas ortodontas. Gydymo principas paremtas tuo, kad kiekvienas jūsų dantis yra veikiamas nuolatinėmis jėgomis, reikiama kryptimi. Taip pamažu dantys slenkasi į reikiamą padėtį. Priklausomai nuo situacijos dantų tiesinimas trunka apie 1-2 metus.

Dantų tiesinimas breketais

Breketai (kabės), tai ortodontinė sistema sudaryta iš sagučių kurios tvirtinamos ant dantų paviršiaus ir jas jungiančio vienos lanko.  Sagutės prie dantų pritvirtinamos visam gydymo periodui. Vielos lankas yra keičiamas ir koreguojamas gydymo eigoje pagal poreikį kas 1-3 mėnesiai. Breketai yra efektyviausia dantų tiesinimo priemonė, apimanti pačius sudėtingiausius atvejus. Breketai gali būti įvairių rūšių.

Breketų rūšys

Skaidrios dantų tiesinimo kapos

Dantų tiesinimas kapomis tai įnovatyviausias metodas. Nuėmus dantų lanko atspaudus, skaitmeninių būdu suprojektuojamas būsimas paciento sąkandis, dantų pozicijos. Iš anksto pagaminamas skaidrių kapų rinkinys, kurias turėsite keisti kas 2 savaites, taip žingsnis po žingsnio artėjama taisyklingo sąkandžio,o kartu ir gražios jūsų šypsenos. Dantis tiesinant kapomis vizitai pas ortodontą yra retesni, nei tiesinant breketais. Pagrindinis tiesinimo kapų privalumas tai estetika ir patogumas. Skaidrios kapos beveik nematomos kai jas nešiojate, o reikalui esant trumpam galite jas išsiimti. Nepasikeičia kasdienė burnos higiena, kapas išsiėmus dantis išsivalote kaip įprastai. Tiesinimas kapomis turi ir trūkumų: nevisais klinikiniais atvejais galima naudoti. Tiesinimo kapų kaina yra aukščiausia lyginant su visais kitais metodais.

Dantų tiesinimo kaina

Dantų tiesinimo kaina tiesiogiai priklauso nuo paciento situacijos sudėtingumo. Sudėtingi atvejai trunka daugiau laiko vadinasi bendruoju atveju teks daugiau kartų apsilankyti pas ortodontą, tai įtakos ir aukštesnę viso gydymo kainą. Jeigu pacientui yra svarbi estetinė breketų išvaizda, pasirinkus estetiškus keramikinius breketus ar tiesinimo kapas kaina bus ženkliai aukštesnė. Tiksli dantų tiesinimo kaina su pasirinktuoju metodu gali būti tiksliai paskaičiuota konsultacijos pas ortodontą metu.

DUK

Kiekvienas dantų tiesinimo metodas turi savus privalumus ir trūkumus. Pasitikėkite gydytoju ortodontu, įvertinęs jūsų situaciją parekomenduos būtent jūsų atvejui geriausiai tinkantį sprendimą.

Priklausomai nuo situacijos sudėtingumo ir trunka apie 1,5 – 2 metus.

Vaikams dantų tiesinimą pradėti rekomenduojama nuo 7-8 metų amžiaus. Maksimalaus amžiaus ribojimo nėra.

Priklausomai nuo metodo ir breketų rūšies apsilankymai pas gydytoją ortodontą kas 1-3 mėnesiai.