Profesionali burnos higiena

Net jeigu ir sąžiningai kiekvieną rytą ir vakarą valote dantis, to to nepakaks, kad išlaikytumėte dantis ir dantenas sveikus. Užtikrinti  visapusišką burnos ertmės higieną gali tik reguliarus profesionalios burnos higienos atlikimas.

Kas yra profesionali burnos higiena?

Procedūrą atlieka šios srities specialistas – burnos higienistas.  Profesionali burnos higiena trunka iki vienos valandos laiko. Jos metu pašalinamos minkštosios ir kietosios apnašos dar vadinamos dantų akmenimis, poliruojami dantų paviršiai. Burnos higienistas visuomet pateiks individualias rekomendacijas kaip galite geriau atlikti kasdienį dantų valymą namuose.  Geras burnos higienistas pastebės jau esančias ar tik atsirandančias problemas ir rekomenduos apsilankyti pas kitus odontologijos specialistus kad užkirsti kelią didesnėms problemoms ar ligoms.
Specialistai rekomenduoja profesionalią burnos higieną atlikti 2 karus per metus.

Profesionalios burnos higienos svarba

Nepakankama burnos higiena yra pagrindinė daugelio dantų ir dantenų ligų priežastis. Net jeigu ir labai didelį dėmesį skiriate kasdienėje burnos higienos priežiūroje, visuomet liks vietų ant dantų, tarpdančiuose kur šepetėliu nepasiekiate išvalyti, dėl  to kaupsis apnašos, per laiką mineralizuosis, taip atsiranda dantų akmenys. Dantų akmenys ideali vieta daugintis bakterijoms kurios sukelia klastingą ligą periodontitą, dėl kurio daugelis žmonių praranda dantis.
Specialistai rekomenduoja profesionalią burnos higieną atlikti prieš burnos chirurgines procedūras, tam kad sudaryti kuo sterilesnę aplinką chirurgijos metu ir pasiekti geresnių rezultatų.

Profesionalios burnos higienos eiga

DUK

Jeigu pacientas ilgai nesilankė pas burnos higienistą, dantys turi labai daug akmenų, rekomenduojama po savaitės pakartoti proesionalios burnos higienos procedūrą.

Ne. Profesionali burnos higiena nėra skausminga.

Rekomenduotina parą laiko nevalgyti ir negerti  dažančių savybių turinčių produktų, tokių kaip kava, raudonas vynas, burokėliai.